Wystawiła trutkę na psy

Przeszkadzały jej osoby spacerujące z psami. „Była tak 'miła’, że ostrzegła o wystawieniu trucizny”

Mieszkance Kiełczowa pod Wrocławiem przeszkadzały osoby spacerujące z psami publiczną ulicą, która akurat przebiega przed jej posesją. Kobieta rozrzuciła więc przed ogrodzeniem zatrute mięso, które przyciągało uwagę czworonogów. O zdarzeniu poinformowano prokuraturę.
Kobieta rozrzuciła truciznę. Przeszkadzały jej osoby spacerujące z psami

Do zdarzenia doszło w Kiełczowie pod Wrocławiem (woj. dolnośląskie). Mieszkance jednego z domów przeszkadzały osoby spacerujące z psami drogą publiczną przed jej posesją. W piątek 25 maja kobieta postanowiła przejść do czynów i wystawiła truciznę przed ogrodzeniem. Użyła również mięsa, które przyciągało uwagę nieświadomych pułapki czworonogów.

Wrocław. Kobiecie przeszkadzały osoby spacerujące z psami. Rozsypała truciznę przy ogrodzeniu

Kobieta rozrzuciła przy ogrodzeniu kiełbasę posypaną prawdopodobnie trutką na szczury. Dodatkowo zamieściła informację o tym fakcie na płocie posesji. „Na pełną cierpienia śmierć i trującą pułapkę zastawioną na psy, wbrew pozorom, najmniej narażone były same psy, bo ich opiekunowie mogli zapoznać się z manifestem właścicielki posesji. Ale bez szans były zwierzęta dzikie i wolno bytujące” – informuje Ekostraż w swoich mediach społecznościowych.

Kobieta próbowała otruć psy. O sprawie powiadomiono prokuraturę

Jak podkreśla Ekostraż, kobieta nie przewidziała, że samo usiłowanie uśmiercenia zwierzęta, niezależnie od skutku, podlega karze. Jak czytamy w art. 35 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt „Odpowiedzialność karna za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem”. Kobieta posprzątała trutkę dopiero wtedy, kiedy interweniowała policja. O sprawie została powiadomiona prokuratura. Organizacja będzie oskarżycielem posiłkowym w rozprawie.

Jak informowaliśmy, zarzut znęcania się nad zwierzętami obowiązuje także w przypadkach porzucenia pupila. Policjanci z Łasina w powiecie grudziądzkim interweniowali kiedy mieszkaniec pobliskiej wsi porzucił swojego psa. Mężczyzna przygarnął zwierzę ze schroniska. Po pewnym czasie stwierdził, że nie radzi sobie z opieką nad nim.

Content retrieved from: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,187572,29808627,przeszkadzali-jej-wlasciciele-z-psami-na-ulicy-rozrzucila-trucizne.html.

Please follow and like us:

Dodaj komentarz