Pogoda na Boże Ciało 2023

Pogoda na Boże Ciało 2023 i długi weekend. Na termometrach nawet 28 stopni

Jaka będzie pogoda w Boże Ciało i długi weekend (8-11 czerwca)? Według wstępnych prognoz ma być na ogół ciepło i pogodnie. Temperatura może sięgnąć aż 28 stopni Celsjusza.

Zgodnie ze wstępną prognozą przedstawioną przez TVN Meteo, w tegoroczne Boże Ciało (8 czerwca) i cały długi czerwcowy weekend będzie słonecznie i ciepło, ale nie upalnie. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że zachmurzenie będzie na ogół małe i umiarkowane, a tylko na południowym wschodzie i południu okresami duże, z przelotnymi opadami deszczu. Niewykluczone, że na Pogórzu Karpackim i w Karpatach wystąpią burze. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy porywisty, północno-wschodni i północny; w czasie burz możliwe porywy do 60 km/h.

Długi weekend czerwcowy 2023. Nawet 28 stopni w dzień, „umiarkowanie ciepłe” noce

– [W długi czerwcowy weekend] w ciągu dnia w całym kraju temperatura maksymalna będzie osiągać około 22-26 stopni Celsjusza, miejscami na zachodzie możliwe jest nawet 28 stopni – przekazał synoptyk portalu tvnmeteo.pl Damian Zdonek. Jak dodał, noce w długi weekend mają być „chłodne lub umiarkowanie ciepłe”. Termometry będą pokazywać średnio 10 stopni Celsjusza.

Pogoda na weekend 3-4 czerwca

A jakiej pogody możemy spodziewać się w ciągu trwającego weekendu 3-4 czerwca? Jak powiedziała Emilia Szewczak z biura prasowego IMGW, będzie na ogół słonecznie i bez opadów. Temperatura maksymalna wzrośnie w sobotę do 20 stopni. Takie wartości pokażą termometry na Dolnym Śląsku i miejscami na zachodzie, natomiast najchłodniej będzie na Wybrzeżu i na obszarach podgórskich – tam koło 15 stopni. Najbliższej nocy na południu kraju wystąpią przymrozki.

– Jedynie w rejonach podgórskich temperatura powietrza może jeszcze spaść poniżej zera. Natomiast w większości województw będzie to 6-8 stopni – przekazała Emilia Szewczak. W niedzielę do Polski zacznie napływać cieplejsze powietrze. Chłodniej ma być jeszcze tylko nad morzem, gdzie temperatura maksymalna wyniesie 17-18 stopni. Termometry w centrum pokażą 20-21 stopni, a na zachodzie i południu 22 stopnie.

Please follow and like us: