Papież odwiedzi kraj

Papież odwiedzi kraj, w którym żyje tylko 1300 katolików. Powodem może być m.in. bliskość Chin

Papież Franciszek uda się z wizytą do Mongolii. Będzie to pierwsza wizyta papieża w tym kraju. Potrwa od 31 sierpnia do 4 września. Franciszka zaprosił prezydent kraju i władze kościelne.

Informacje o wizycie w Mongolii biuro prasowe Watykanu przekazało w sobotę. Szczegóły dotyczące podróży papieża Franciszka mają zostać ujawnione w najbliższych tygodniach. W trzymilionowej Mongolii najwięcej jest wyznawców buddyzmu. Chrześcijanami jest około 2 procent obywateli. Mieszka tam jedynie ok. 1300 katolików.

Papież Franciszek odwiedzi Mongolię. Chodzi m.in. o relacje z Chinami

W 2022 roku Franciszek mianował abp. Giorgio Marengo pierwszym kardynałem rezydującym w Mongolii. W ubiegłym miesiącu, jak podaje agencja Reutera, duchowny spotkał się w Rzymie z papieżem. Mieli omawiać szczegóły nadchodzącej wizyty. O możliwej podróży do Mongolii głowa Kościoła katolickiego mówiła już w lutym.

Reuters zwraca uwagę, że choć żyje tam niewielu katolików, Mongolia ma strategiczne znaczenie dla Kościoła ze względu na sąsiedztwo i bliskie kontakty z Chinami. Watykan od wielu lat dąży do poprawienia sytuacji katolików w tym kraju. Ponadto, jak wskazuje agencja, planowana wizyta Franciszka wpisuje się w politykę zwracania większej uwagi na „peryferie świata”.

Od rozpoczęcia pontyfikatu w 2013 roku, Franciszek odbył 41 zagranicznych podróży i odwiedził około 60 krajów.

Content retrieved from: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,29833111,papiez-odwiedzi-kraj-w-ktorym-zyje-tylko-1300-katolikow-powodem.html.

Please follow and like us: