Atak rakietowy na Dniepr.

Atak rakietowy na Dniepr. Dziesiątki rannych [RELACJA NA ŻYWO]

Trwa 466. doba rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Co najmniej 20 osób ucierpiało w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Dniepr, a troje dzieci znajduje się w ciężkim stanie — przekazał szef Obwodowej Administracji Wojskowej w Dnieprze. Według ukraińskich władz rosyjska rakieta trafiła między dwa budynki mieszkalne na przedmieściach Dniepru. W rezultacie budynki zawaliły się i wybuchł pożar. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.

Najważniejsze informacje:

  • Pracujemy nad budową koalicji w sprawie systemów Patriot dla Ukrainy — poinformował szef biura ukraińskiego prezydenta Zełenskiego, Andrij Jermak. Przekazał, że działanie na rzecz zwiększenia liczby Patriotów dla Ukrainy zapowiedział rząd Holandii
  • Najemnicy z Grupy Wagnera mogą przybyć do obwodu biełgorodzkiego, jeśli rosyjskie Ministerstwo Obrony nie powstrzyma „bezprawia”, które ma tam miejsce w najbliższej przyszłości — powiedział Prigożyn
  • Kontrofensywa ukraińskich sił zbrojnych może przynieść znaczące rezultaty, nie tylko na polu bitwy, ale także w umysłach Ukraińców, Europejczyków, Amerykanów i innych, dzięki czemu Ukraina znajdzie się na ścieżce do zwycięstwa — oświadczył w wywiadzie dla „Kyiv Independent” były dyrektor CIA, generał David Petraeus
  • Komisja Europejska zapowiedziała, że nie planuje ograniczać wjazdu do UE mężczyzn z Ukrainy w wieku poborowym
  • Władze Kanady nałożyły sankcje na siedmiu prorosyjskich oligarchów oraz polityków z Mołdawii. Wśród nich jest Ilan Sor, organizujący od połowy 2022 r. regularne antyrządowe protesty w stolicy kraju Kiszyniowie — podały mołdawskie media

02:29

 

Reuter informuje, powołując się na świadków, że słychać było liczne wybuchy w rejonie Kijowa, które mogły świadczyć o odpieraniu ataków.

 

02:03

 

Obrona przeciwlotnicza została uruchomiona w obwodzie kijowskim na przedmieściach stolicy.

 

 

 

01:48

 

Władze Kanady nałożyły sankcje na siedmiu prorosyjskich oligarchów oraz polityków z Mołdawii. Wśród nich jest Ilan Sor, organizujący od połowy 2022 r. regularne antyrządowe protesty w stolicy kraju Kiszyniowie — podały mołdawskie media.

 

01:45

 

Komisja Europejska zapowiedziała, że nie planuje ograniczać wjazdu do UE mężczyzn z Ukrainy w wieku poborowym.

 

 

 

01:43

 

Generał Petraeus ocenił, że wojna zbliża się obecnie do punktu przełomowego. Jego zdaniem, siły rosyjskie są „znacznie uszczuplone. W wielu przypadkach walczą nieprzerwanie od roku lub nawet dłużej. Rosyjskie dowództwo nie wycofuje swoich jednostek, by je odtworzyć po poniesieniu strat. Po prostu dołączają do nich słabo wyszkolonych i wyposażonych nowych żołnierzy” – powiedział.

 

01:42

 

Kontrofensywa ukraińskich sił zbrojnych może przynieść znaczące rezultaty, nie tylko na polu bitwy, ale także w umysłach Ukraińców, Europejczyków, Amerykanów i innych, dzięki czemu Ukraina znajdzie się na ścieżce do zwycięstwa – oświadczył w wywiadzie dla „Kiev Independent” były dyrektor CIA, generał David Petraeus.

 

01:40

 

W Kijowie i wielu obwodach obowiązuje alarm przeciwlotniczy.

 

 

 

01:39

 

W nocy z soboty na niedzielę rosyjskie bombowce strategiczne Tu-95M wystrzeliły rakiety w Ukrainę z Morza Kaspijskiego.

 

 

 

01:38

 

Wśród poszkodowanych w rosyjskim ataku na przedmieściach Dniepru jest pięcioro dzieci — powiedział szef Dniepropietrowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Serhij Łysak. Według niego stan trzech chłopców jest ciężki. Do tej pory hospitalizowano 17 osób. Ratownicy wciąż szukają ludzi pod gruzami, „prawdopodobnie jest tam dziecko” — dodał Łysak.

 

01:37

 

Co najmniej 20 osób ucierpiało w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Dniepr, a troje dzieci znajduje się w ciężkim stanie — przekazał szef Obwodowej Administracji Wojskowej w Dnieprze.

 

 

 

01:34

 

„Dniepr. Rosjanie zaatakowali miasto. Trafili między dwa dwupiętrowe budynki mieszkalne. Niestety pod gruzami są ludzie. Wszystkie służby działają. Po raz kolejny Rosja udowadnia, że jest państwem terrorystycznym. Rosjanie poniosą odpowiedzialność za wszystko, co zostało popełnione przeciwko naszemu państwu i narodowi” – przekazał w sobotę wieczorem doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Geraszczenko.

 

 

 

01:32

 

„Nie będziemy czekać na zaproszenie”. Prigożyn zadeklarował gotowość do „ochrony” obwodu biełgorodzkiego. Najemnicy z Grupy Wagnera mogą przybyć do regionu, jeśli rosyjskie Ministerstwo Obrony nie powstrzyma „bezprawia”, które ma tam miejsce w najbliższej przyszłości – powiedział Prigożyn, dodając, że w takim przypadku zwróci się do władz o amunicję

 

 

 

01:30

 

W sobotę Rada Państw Morza Bałtyckiego (RPMB), która przez dwa dni obradowała w niemieckim Wismarze, zadeklarowała gotowość do dalszego wspierania Ukrainy.

 

01:29

 

Agencja Ukrinform przypomina, że rozmowy Kijowa o koalicji w kwestii pozyskania amerykańskiego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot obejmują również Niemcy i Danię.

 

01:28

 

Pracujemy nad budową koalicji w sprawie systemów Patriot dla Ukrainy — poinformował na kanale Telegram szef biura ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, Andrij Jermak. Przekazał, że działanie na rzecz zwiększenia liczby Patriotów dla Ukrainy zapowiedział rząd Holandii.

 

01:27

 

Trwa 466. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Onecie.

 

Please follow and like us: