Wypadek pod Oleśnicą.

Wypadek pod Oleśnicą. Kierowca i pasażerka zginęli na miejscu, dzieci wśród rannych

Do śmiertelnego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 368 w pobliżu Oleśnicy (woj. dolnośląskie) z ustaleń policji wynika, że kierujący volkswagenem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z dostawczym mercedesem. Na miejscu zginął kierowca i pasażerka osobówki. Pięć osób, w tym dwoje dzieci, zostało rannych.

Na ten moment nie wiadomo, co było przyczyną tragedii. 41-letni kierowca volkswagena zjechał ze swojego pasa z nieustalonych przyczyn. W aucie wiózł cztery inne osoby.

„W wyniku zdarzenia 41-letni kierujący volkswagenem oraz 39-letni pasażerka ponieśli śmierć na miejscu. Troje pasażerów z pojazdu osobowego zostało rannych w tym dwoje dzieci w wieku ośmiu lat” – przekazała w komunikacie st. asp. Bernadeta Pytel, oficer prasowa KPP Oleśnica.

Poszkodowani zostali też 65-letni kierowca oraz pasażerka mercedesa. Wszyscy ranni zostali przetransportowani do szpitali.

Policjanci apelują

Policjanci z Oleśnicy wskazują, że niemal codziennie na polskich drogach ginie człowiek.

Każde zdarzenie drogowe wynika z innych czynników lecz każde może zakończyć się tragicznie. Dlatego oleśniccy funkcjonariusze apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek dla wszystkich uczestników ruchu drogowego i przestrzeganie przepisów” – czytamy w komunikacie.

Please follow and like us: