Rzeszów zatrucie pokarmowe w jednej z knajp

Rzeszów. Zatrucie pokarmowe w restauracji „Rzeszuff”. Siedem osób trafiło do szpitala

Siedmioro klientów restauracji „Rzeszuff” trafiło do szpitala z powodu zatrucia pokarmowego. Większość z nich wskazała, że w lokalu jadła kanapki z jajkami po benedyktyńsku. Restauracja została zamknięta przez sanepid.

Do zbiorowego zatrucia doszło w restauracji „Rzeszuff” przy Placu Wolności w Rzeszowie – poinformował w czwartek szef Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Jaromir Ślączka.

Zbiorowe zatrucie w restauracji. Siedem osób w szpitalu

– Przyjęliśmy telefoniczne zgłoszenia dotyczące wystąpienia objawów jelitowych u trzech osób, które 28 maja spożywały posiłek w restauracji „Rzeszuff”. W tym samym dniu wszczęto dochodzenie epidemiologiczne oraz rozpoczęto kontrolę sanitarną w restauracji – przekazał Ślączka.

Do godz. 14 w czwartek – według danych sanepidu – na zatrucie zostało narażonych 18 osób, u 15 wystąpiły objawy chorobowe, siedem zostało hospitalizowanych. U trzech osób, które przebywają w szpitalu, badania wykazały dodatni wynik badania w kierunku Salmonella enteritidis.

Zbiorowe zatrucie. Restauracja „Rzeszuff” zamknięta

Wszystkie te osoby jadły posiłek w „Rzeszuff” od soboty 27 maja do poniedziałku 29 maja. – Większość osób wskazała, że spożywała kanapki, w których składzie znajdowały się jajka po benedyktyńsku (niepodlegające kompletnej obróbce termicznej) – poinformował Ślączka.

W trakcie kontroli w restauracji sanepid pobrał do badań surowce wchodzące w skład potraw oraz pobrano wymazy do badań bakteriologicznych personelu.

Restauracja została zamknięta co najmniej do czasu uzyskania wyników badań laboratoryjnych

Please follow and like us: