POSZEDŁ W GÓRY W OBUWIU SPORTOWYM – ZGINAŁ NA MIEJSCU

Wybrał się w Tatry w sportowych butach. Zginął na miejscu

Śmiercią turysty zakończyła się wyprawa w Tatry młodego mężczyzny, który wybrał się w góry w letnim obuwiu sportowym. W wypadku na górskiej trasie na Słowacji 38-letnia kobieta zginęła na oczach trójki małych dzieci.

O szczegółach wypadku w polskich Tatrach informuje zakopiański korespondent RMF FM Maciej Pałahicki. W tragicznie zakończonej wyprawie uczestniczyło dwóch młodych ludzi. Jak dowiedział się nasz reporter, dwójka turystów w lekkich sportowych butach i koszulkach z krótkim rękawem wybrała się na pokryty śniegiem szlak na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem.

Turysta runął w ponadstumetrową przepaść

Dwójka turystów wyruszyła w stronę Kazalnicy Mięguszowieckiej letnią ścieżką. W pewnej chwili jeden z nich poślizgnął się na śniegu i spadł – przekazał RMF FM ratownik dyżurny TOPR Marcin Józefowicz. Jak wyjaśnił, turysta spadał w urwisko z wysokości 100-150 m i poniósł śmierć na miejscu.

Ciało przetransportowaliśmy do szpitala w Zakopanem

Niebezpieczne zachowanie turysty. Wspiął się na krzyż na Giewoncie

Drugiego turystę po wyprowadzeniu w bezpieczne miejsce trzeba było ewakuować śmigłowcem – uzupełnił ratownik dyżurny TOPR.

W górach panują warunki całkowicie zimowe. To nie jest czas na adidasy i brak wyposażenia – przestrzegł Marcin Józefowicz.

Tragedia na Słowacji. Kobieta zginęła na oczach małych dzieci

Do tragicznego wypadku doszło również w słowackich górach.

W Małej Fatrze 38-letnia kobieta ze Słowacji wybrała się na trudny szlak turystyczny – Zbójnicki Chodnik. Wędrowała z trójką małych dzieci w wieku 4, 7 i 8 lat.

W pewnym momencie potknęła się i runęła w przepaść. Zginęła na miejscu. Jej dzieci ewakuowali słowaccy ratownicy.

Content retrieved from: https://www.rmf24.pl/regiony/zakopane/news-wybral-sie-w-tatry-w-sportowych-butach-zginal-na-miejscu,nId,6806209#crp_state=1.

Please follow and like us: