MIESZKANKA WAŁBRZYCHA OSZUKANA -STRACIŁA OSZCZĘDNOŚCI

Wałbrzyszanka uwierzyła oszustom. Straciła oszczędności

Ponad 40 tys. złotych straciła seniorka z Wałbrzycha, która uwierzyła w historię przedstawioną przez oszustów. Przestępcy podszyli się pod policjanta i prokuratora.

78-latka odebrała telefon stacjonarny. Jej rozmówca przedstawił się jako policjant i powiedział, że na poczcie wydawane są fałszywe pieniądze i koniecznie trzeba sprawdzić, czy nie są one podrobione.

Chwilę później informację tę potwierdził inny mężczyzna, podający się za prokuratora i nakazał wydanie gotówki kobiecie, która przyjdzie ją odebrać relacjonuje kom. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Seniorka przyznała, że dużą część oszczędności przechowuje w domu. Spakowała wszystko, co miała – ponad 40 tys. złotych – i przekonana, że ochroni swoje pieniądze przekazała je oszustom.

Policjanci przypominają, że nigdy nie zadzwonią z informacją o prowadzonej akcji ani nie poproszą o przekazanie pieniędzy, przelanie ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu. Po odebraniu takiego telefonu powinniśmy się rozłączyć i zawiadomić policję.

Please follow and like us:

Dodaj komentarz