KONIEC Z HANDLEM NA LIVE FACEBOOK

Od 1 października użytkownicy Facebooka nie będą mieli możliwości korzystania z rozwiązania Facebook Live w celu prowadzenia sprzedaży. Nadal będzie można to jednak robić na Instagramie.

Meta nadal pozwoli użytkownikom korzystać z Facebook Live, ale wyłącznie w celu relacjonowania wydarzeń na żywo. Nie będzie możliwości tworzenia listy produktów oraz tagowania konkretnych wyrobów w trakcie relacji.

„Podczas gdy upodobania konsumenta przesuwają się w kierunku krótkich form video, my skupiamy się na Rolkach (Reels), projekcie krótkich filmów Mety na Facebooku i Instagramie” – napisała firma w oświadczeniu.

To rozwiązanie, które zyskało popularność dzięki serwisowi TikTok. Inne serwisy wdrażają je u siebie. Przykładem jest właśnie projekt Reels w serwisach Mety.

Spółka rekomenduje też swoim użytkownikom, że jeśli chcą angażować odbiorców przez formy video, mogą to robić poprzez Reels ads na Facebooku oraz Instagramie. Możliwe jest także tagowanie produktów w Rolkach na Instagramie.

Transmisje sprzedażowe, tzw. live commerce nadal dostępne będą na Instagramie. Meta umożliwia też użytkownikom Facebooka pobranie dotychczasowych transmisji, przeprowadzonych w tym serwisie.

Please follow and like us: