Barca! Rekord pobity po 43 latach

Cztery – tylko tyle goli Barcelona straciła przed własną publicznością w ligowym sezonie 2022/23. To nowy rekord klubu. Poprzedni przetrwał aż 43 lata.

Nie udałoby się to, gdyby nie znakomita gra obronna. Marc-Andre ter Stegen nie dał się pokonać w 26 z 37 występów, czym wyrównał ligowy rekord pod względem liczby czystych kont w jednym sezonie. Ustanowił go 29 lat temu Francisco Liano z Deportivo La Coruna.

A dzięki niedzielnemu zwycięstwu do zera z Mallorcą (3:0) zespół Xaviego pobił klubowy rekord Barcelony pod względem liczby straconych goli w jednym sezonie przed własną publicznością. Ter Stegen nie skapitulował w 16 (!) z 19 domowych spotkań, a w pozostałych trzech puścił tylko cztery gole.

Nigdy wcześniej Camp Nou nie było taką twierdzą jak teraz, tuż przed wyprowadzką drużyny i jego gruntowną modernizacją. Dotąd najlepszy pod tym względem był sezon 1979/80, w którym Barca straciła u siebie w lidze tylko pięć spotkań.

Co ciekawe, ter Stegena na Camp Nou pokonało trzech rywali i… Ronald Araujo. Kolega z drużyny zaskoczył go w El Clasico (2:1). Ponadto Niemca do kapitulacji zmusili jeszcze tylko Joselu z Espanyolu (1:1) oraz Mikel Merino i Alexander Sorloth z Realu Sociedad (1:2).

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *