PKP Intercity straci monopol na torach? Ruszają przygotowania do przetargów

pkp intercity straci monopol na torach? ruszają przygotowania do przetargów

PKP Intercity straci monopol na torach? Ruszają przygotowania do przetargówZa cztery lata na polskich torach mogą pojawić się nowi przewoźnicy. Trwają przygotowania do przetargów na międzywojewódzkie i międzynarodowe przewozy kolejowe, które do tej pory były domeną państwowego operatora – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Liberalizacja rynku to efekt unijnych przepisów, a pierwsze postępowania mają ruszyć już w 2027 roku.

 

Za cztery lata na polskich torach mogą pojawić się nowi przewoźnicy. Trwają przygotowania do przetargów na międzywojewódzkie i międzynarodowe przewozy kolejowe, które do tej pory były domeną państwowego operatora – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Liberalizacja rynku to efekt unijnych przepisów, a pierwsze postępowania mają ruszyć już w 2027 roku.  

Read More 

 

Please follow and like us: